Slovanský dům ovládnou reklamožrouti

Již popáté se bude v Praze konat šestihodinový proud reklamních spotů nazvaný Noc reklamožroutů. Letošní ročník se zaměřil na nejlepší reklamy z Velké Británie, úspěšné automobilové reklamy ale i sociální a humanitární spoty. V palace Cinemas ve Slovanském domě bude připraven i doprovodný program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý Německý dům, dnes Slovanský dům na Příkopech | Foto: Ivan Štern

Manažerka projektu Petra Lamlová prozrazuje, jaké mají čeští organizátoři zdroje: „Otcem této myšlenky je Jean-Marie Boursicot, sympatický francouzský pán, který reklamní spoty sbírá od svého dětství. On je dramaturgem tohoto pořadu a on vybírá ze spotů koncepty a míchá je.“

„Má nějakých 800 tisíc reklamních spotů a každý rok se mu navyšují, jak mu je klienti a zadavatelé posílají. Vždycky namíchá speciální kolekci a představí ji světu,“ říká Lamlová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdeněk Strnad z agentury Bison and Rose informuje ve Světě o desáté Rádia Česko o náplni Noci reklamožroutů

Zdeněk Strnad z agentury Bison and Rose doplňuje, že každý ročník se zaměřuje na určité celebrity – letos jsou to George Clooney a John Malkovich.

„Ve Slovanském domě je narváno ve všech kinosálech, lidé sedí na schodech. Je to také společenská událost, setkává se zde komunita z reklamní oblasti. Není nutné sledovat šest hodin reklamy, jsou zde i doplňkové programy,“ popisuje Strnad, jak lze reklamní maraton pojmout.

Na adresu českých reklam, které jsou k vidění v televizi, Strnad uvádí, že nejsou vždy nudné a nezábavné. Některé české reklamy prý získávají i ceny na mezinárodních festivalech.

„Reklamy natočené pro české klienty mají jinou úroveň než to, co vidíme na přehlídkách. Čeští diváci jsou konzervativní, a proto čeští zadavatelé nechtějí riskovat a kreativcům nedávají přílišný prostor,“ vysvětluje Strnad.

Ve středu 27. října se Noc reklamožroutů přesune do brněnského multikina Velký Špalíček.

Zuzana Filípková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme