Slovenský herec Marián Labuda zkolaboval na ulici, skončil v nemocnici

Okamžitou hospitalizaci si vyžádal včerejší kolapsový stav slovenského filmového a divadelního herce Mariána Labudy. 71letého herce museli převézt do nemocnice poté, co ztratil vědomí na ulici před vlastním domem v obci Borinka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marián Labuda rozdává autogramy | Foto: Yvona Žertová

Informaci o kolapsu Mariána Labudy přinesl slovenský portál Nový čas.sk s tím, že sousedé zavolali záchranku, která herce převezla do fakultní nemocnice v bratislavském Starém Městě.

Mluvčí nemocnice Zuzana Eliášová slovenským médiím potvrdila, že pacient je stále hospitalizován a lékaři mu poskytují potřebnou zdravotní péči.

Příčiny kolapsu Mariána Labudy nejsou známy. Slovenská média ale upozorňují, že se herec již dlouhá léta léčí na cukrovku. Pod náhlou nevolnost se však podle nich mohl podepsat i věk a vysoké teploty.

Podle portálu Nový čas panuje podezření na mozkovo-cévní příhodu, tuto informaci ale zatím nikdo nepotvrdil.

Pro českého diváka je Labuda známý zejména z filmů Vesničko má středisková, Dobří holubi se vracejí, Všichni moji blízcí, Konec starých časů či také ze seriálu Vyprávěj. Hostuje také na mnoha předních českých divadelních scénách, například v Divadle na Vinohradech nebo v brněnském Národním divadle.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme