Smrt bin Ládina se brzy dočká i filmové podoby

Je jen otázkou času, kdy bude Usáma bin Ládin dopaden znovu. Tentokrát ale ve filmu. Jeden takový se už v Hollywoodu připravuje. Konkrétně ho bude mít na svědomí oscarová režisérka Kathryn Bigelowová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin na záběrech televize al-Džazíra z roku 2003 | Foto: AFP

Drama o válce v Iráku ‚The Hurt Locker‘ u nás známé pod titulem ‚Smrt čeká všude‘ vyneslo americké režisérce Kathryn Bigelowové Oscara za nejlepší režii. Celkem pak snímek získal v roce 2010 6 cenných sošek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Lubici Bergmanové o připravovaném filmu režisérky Bigelowové

A s podobnou tématikou Bigelowová dobývá Hollywood znovu. Tentokrát ji ale inspiroval hon na nejhledanějšího teroristu světa Usámu bin Ládina.

Na snímku už nějakou dobu spolupracuje se scenáristou Markem Boalem. Začaly přípravné práce a mluví se i o tom, že by se diváci mohli těšit na Australana Joela Edgertona, známého například z Hvězdných válek.

Projekt pod názvem ‚Kill Bin Laden‘, tedy Zabít bin Ládina - měl být založený na zmařené tajné operaci americké armády, která si za cíl vzala právě dopadení vůdce Al-Kaidy.

Ještě se nezačalo natáčet a vše zřejmě může být úplně jinak. Toho skutečného Usámu bin Ládina se totiž Američanům podařilo zabít. A tak se začíná spekulovat o tom, co bude se snímkem dál. Jestli nechá oscarová režisérka původní scénář nebo zcela změní úhel pohledu.

Ať už to ale dopadne jakkoliv experti radí - hlavně rychle. Bigelowová totiž nebude jediná, kdo se z rozruchu, který smrt Usámy bin Ládina vzbudila, bude snažit vytěžit co nejvíc. A očekávají, že se na trhu pravděpodobně vynoří i další podobné projekty.

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme