Snímek Hořící keř posbíral na filmovém večeru Trilobit Beroun nejvíc cen

Napadne vás, co mají společného Beroun, Bern a Berlín? Medvědy ve znaku a také filmové festivaly a ocenění. Berlín má své Berlinale, Bern Festival krátkých filmů a v Berouně rozdávají Trilobity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cenu Vladislava Vančury převzal v Berouně Zdeněk Svěrák | Zdroj: ČTK

„Takže nespojuje nás náhodou něco? Ano! Film a medvěd,“ zní hlas Tomáše Hanáka na slavnostním večeru Českého filmového a televizního svazu v berounském kině Mír.

Předávání cen je tu už po čtrnácté. Herec Tomáš Hanák je moderátorem podruhé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Udílení tradičních filmových cen sledoval v Berouně Petr Kološ

„Cena dětské poroty, Berounský medvídek, byla udělena režisérům Karlu Smyczkovi a Martinu Dolanskému za seriál Špačkovi v síti času,“ předčítá dětský hlas. Právě cena dětské poroty, kterou předával Adam Bartoš, byla letošní novinkou.

Proti tomu Cena Vladislava Vančury za přínos české kinematografii patří k těm tradičním. Převzal ji scenárista a herec Zdeněk Svěrák.

„Mě na té ceně těší, že je to Cena Vladislava Vančury, protože ten člověk dokázal s jazykem pracovat tak, že je nedostižný. A myslím, že jste tím asi chtěli vyjádřit, že jazyk, čeština, je pro mě dost důležitá.“

Hlavní hvězdou večera se pak stali tvůrci snímku Hořící keř.

„Po letech, kdy většinou tady vítězí dokumenty a získávají hlavní ceny – jako je třeba Trilobit, nebo Cena Václava Havla– teď nově ceny získal Hořící keř. To nejsou ceny obliby, ale kvality,“ říká předseda poroty kritik Vladimír Just.

„Takže doufejme, že to, co se tady oceňuje, přežije přítomnou chvíli,“ dodává.

Po skončení slavnostního večerního ceremoniálu byl pro diváky připravený právě snímek Hořící keř. Vstup na projekci byl tradičně volný.

Kino Mír v Berouně | Foto: Petr Kološ

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme