Spielbergův Lincoln získal nejvíce nominací na Zlatý glóbus

Biografické drama Lincoln oscarového režiséra Stevena Spielberga získalo hned sedm nominací na Zlatý glóbus. Prestižní ocenění by si z lednového udělování mohl odnést jak Spieleberg, tak i herec Daniel Day-Lewis, který ztvárnil hlavní roli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Představitel Abrahama Lincolna Daniel Day-Lewis a režisér filmu Steven Spielberg | Zdroj: Reuters

Pozornost Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu, která cenu uděluje, si získal i thriller o amerických rukojmích v Íránu Argo, který režíroval Ben Affleck. Dalším favoritem je Nespoutaný Django, western Quentina Tarantina.

Oba snímky by mohly získat po pěti cenách. Všechny tři zmíněné filmy se objevily v nominaci na nejlepší drama. Konkurenci pro ně představují snímky Pí a jeho život, který natočil režisér Ang Lee, a Zero Dark Thirty o pátrání po vůdci Al-Káidy Usámovi bin Ládinovi od Kathryn Bigelowové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přehled nominací na cenu Zlatý glóbus připravila redaktorka ČRo Lubica Bergmanová

V nominacích na nejlepší komedii nebo muzikál jsou zastoupeny snímky Báječný hotel Marigold od Johna Madlena, Bídníci Toma Hoopera, Až vyjde měsíc Wese Andersona nebo Lov lososů v Jemenu od Lasse Hallströma.

Jako nejlepší dramatická herečka může být oceněna Jessica Chastainová (Zero Dark Thirty), Marion Cotillardová (De Rouille et d'os), dame Helen Mirrenová (Hitchcock), Naomi Wattová (Nic nás nerozdělí) a Rachel Weissová (Bezedné moře).

Nominaci na nejlepšího dramatického herce získali Daniel Day-Lewis (Lincoln), Richard Gere (Arbitrage), John Hawkes (The Sessions), Joaquin Phoenix (Mistr) a Denzel Washington (Let).

Udělování cen bude netrpělivě sledovat i britská zpěvačka Adele, která by sošku Zlatého glóbu mohla získat za titulní píseň k nové bondovce.

Cenu za celoživotní dílo si tentokrát odnese herečka Jodie Fosterová.

Sedmdesátý ročník udělování zlatých glóbů se uskuteční 13. ledna v Los Angeles. Moderovat ho budou herečka a režisérka Tina Feyová, držitelka několika Emmy a dvou zlatých glóbů, a Amy Poehlerová.

Zlaté glóby bývají považovány za předzvěst oscarů.

Pavlína Nečásková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme