Terry Jones ze skupiny Monty Python slaví sedmdesátiny a připravuje film

Dnes slaví sedmdesátiny jeden ze zakládajících členů umělecké skupiny Monty Python - Terry Jones. Do paměti fanoušků se zapsal jako neodolatelný představitel ženských rolí. Britská skupina Monty Python se ve svých skečích i filmech vyznačovala černým humorem a sarkasmem. Vznikla v roce 1969 a prakticky zanikla o dvacet let později. Teď se znovu dává dohromady při práci na novém filmu, který má režírovat právě Terry Jones.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Inscenace Monty Python’s Spamalot Divadla J.K.Tyla v Plzni je i na programu festivalu Divadlo | Foto: Pavel Křivánek DJKT Plzeň

Snímek se má se jmenovat Absolutely Anything a prý jde o frašku ve sci-fi žánru. "Pythoni" by měli namluvit mimozemšťany, kteří dají lidem na Zemi schopnost dělat cokoli, a poté budou sledovat, jaký zmatek vytvoří.

Kontrakt na film mají tři herci z původní šestice – John Cleese, Michael Palin a Terry Gilliam, čeká se na podpis Erica Idlea. Roli mluvícího psa si má zahrát známý americký komik Robin Williams.

Terry Jones už dříve spolurežíroval nejslavnější filmy z produkce Montyho Pythona, například Život Briana, Monty Python a Svatý grál nebo Monty Pythonův smysl života.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skupinu Monty Python přiblížil ve Světě o desáté na Rádiu Česko spolupracovník ČRo ve Velké Británii Ivan Kytka

Po rozpadu skupiny se věnoval historii. Je odborníkem na středověk, píše knihy a také prý psal články o politice premiéra Tonyho Blaira. Britské publikum a veřejnost je k profesionálním přerodům velice tolerantní, a tak byl Jones relativně úspěšný.

Své samostatné úspěšné herecké role měl i Michael Palin. Pro BBC natočil několik velmi dobře přijatých cestopisných seriálů. Jeden z dílů, kde mapoval nové členské země Evropské unie, natočil i v Česku.

Humor Montyho Pythona je ve Velké Británii podle spolupracovníka Českého rozhlasu v Londýně Ivana Kytky vnímán jako nostalgická vzpomínka na 70. a 80. léta.

Jak divadelní, tak i filmová a televizní scéna britské komedie se proměnila, a také se musí šetřit. Velkých nákladných produkcí ve stylu Monty Python tak ubývalo.

V 90. letech skupinu nahradil Mr. Bean a v posledních deseti letech Velkou Británii ovládly Stand up shows, tedy skeče jednoho herce.

Tomáš Pavlíček, Ivan Kytka, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme