Travolta bude točit film v Bosně, přijel obhlédnout Sarajevo

John Travolta a Robert de Niro budou společně natáčet nový film Killing Season, který se částečně odehrává v Bosně. Travolta dorazil autem ze Zábřehu do Sarajeva, aby si cestou obhlédl terén a obyvatele. Ve filmu totiž dostal roli srbského vojáka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sarajevo bylo místem střetů všech národů | Foto: Fotobanka Stock.xchng

Sezóna zabíjení je akční film režiséra Marka Stevena Johnsona, který má za sebou například snímek Ghost Rider. Natáčení začne 16. ledna a proběhne ve Spojených státech i v Bosně a Hercegovině, kde mají vzniknout reminiscence na konflikt v bývalé Jugoslávii.

Robert de Niro bude hrát amerického veterána, který sídlí v Apallačském pohoří a potká tam turistu z Evropy – Johna Travoltu. Ukáže se ale, že to není obyčejný turista, ale bývalý srbský voják, který se účastnil konfliktu v bývalé Jugoslávii a přijel se do USA pomstít.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zvláštní zpravodaj Martin Dorazín hovořil v Odpoledním Radiožurnálu o chystaném filmu s Johnem Travoltou a Robertem de Nirem

Travolta přiletěl svým soukromým letadlem do Záhřebu a autem se vydal přes celou Bosnu do Sarajeva. Zastavil se v lyžařském areálu na hoře Vlašič a v místních restauracích, aby načerpal ducha lokality. Byl obdarován bosenskou kořalkou a dalšími místními specialitami.

Po Sarajevu se pohybuje s ochrankou, bydlí v prezidentském apartmá nejlepšího hotelu a vyvolává pozornost. Nicméně v Sarajevu jsou na filmové hvězdy zvyklí, ať už z místního slavného filmového festivalu nebo z nedalekého festivalu Emira Kusturici Küstendorf. Tam jezdí velké hvězdy jako Johny Depp, Nikita Michalkov nebo Angelina Jolie.

Téma jugoslávské války je ve světovém filmu stále živé. V Bosně nedávno natočila svůj režisérský debut právě Angelina Jolie, místním publikem byl ale přijat velmi rozporuplně.

Film V zemi krve a medu se totiž zabývá zvláštním vztahem mezi srbským vojákem a muslimskou zajatkyní i tématem znásilňování. Mnoho muslimských žen proti filmu protestovalo, Jolie pak měla problém film dokončit a dotáčela ho v Maďarsku. Film půjde nyní do distribuce ve Spojených státech a doprovázejí ho spíše pochvalné reference.

Martin Dorazín, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme