Úvodní scénku Simpsonových navrhne některý z diváků

Úvodní znělka kultovního amerického animovaného seriálu o rodině Simpsonových dostane podobu, kterou jí vtiskne některý z fanoušků. Postavičky odstartovaly nedávno už svou dvacátou čtvrtou sérii a u této příležitosti přišli tvůrci s jedinečnou nabídkou. Fanouškům umožní navrhnout svou vlastní verzi gaučové scény v úvodu. Scénáře přijímají do listopadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange (vlevo) jako nový soused Simpsonových v jubilejním 500. dílu | Zdroj: ČTK

Fanoušky už asi na začátku každého dílu nepřekvapí nakupující Marge, Homer odcházející z práce, Bart píšící na tabuli svůj trest a Lisa, která se nechává unést svou hrou na saxofon. Co je však pokaždé jiné, je způsob, jak tato žlutá pětice usedne na svůj červený gauč.

Přehrát

00:00 / 00:00

Seriál Simpsonovi nedávno odstartoval svou 24 sérii

„Já to ani nevidím, protože já dabuji jenom ty smyčky, které mám, a ty jsou vždycky později. Takže ty úvodní scény málokdy viděl,“ vysvětluje herec a dabér Jiří Lábus – alias Marge, proč si on sám nedokáže nějakou z gaučových scén vybavit.

Ale kdo ví, třeba ho teď zaujme ta, kterou tvůrci natočí podle scénáře jednoho z fanoušků Simpsonových. Animace musí být ve 2D a maximálně půlminutová. V úvodní scénce Simpsonových se nesmí mluvit, zaznít žádná hudba a reklama na jiný výrobek. Ve znělce taky musí vystoupit všech pět členů rodiny. Zbytek je na fantazii diváků.

Tak zadala televize Fox News pravidla na svém webu s tím, že popis celé scénky musí jeho autor shrnout do 100 slov.

Není to poprvé, kdy Simpsonovi začínali pod jinou taktovkou. O kontroverzní úvodní scénu se před dvěma roky postaral britský umělec Banksy. Ten nabídl i pohled do dílny, kde asijští dělníci v otrockých podmínkách vyrábějí suvenýry Simpsonových.

Do jaké role nakonec vítěz soutěže Simpsonovi postaví, bude jasné příští rok v květnu, kdy se odvysílá poslední díl současné 24. série.

Lubica Bergmanová, Vojtěch Kouřímský, Prokop Havel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme