V Benátkách končí Mezinárodní filmový festival

Benátský filmový festival se chlubí titulem nejstarší filmová přehlídka na světě. Ostatně poprvé se konal na italském lidu na začátku třicátých let. Festival dnes svůj další ročník uzavírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benátský filmový festival

Jako každý rok, tak i letos byl nejen cílem filmových hvězd či režisérů, ale také manaažerů z ostatních filmových festivalů. Ti si do Benátek přijeli vybrat snímky pro své přehlídky. A tak nechybí ani zástupci karlovarského filmového festivalu.

„Jsem tu byl poprvé před lety jako člen jedné poroty a od té doby sem doprovázím uměleckou ředitelku karlovarského festivalu Evu Zaoralovou,“ prozradil programový ředitel MFF Karlovy Vary Karel Och.

Přehrát

00:00 / 00:00

O festivalu v Benátkách jsme v Dopoledním Radiožurnálu hovořili s programovým ředitelem MFF Karlovy Vary Karle Ochem.

Také on chodí na několik projekcí denně. Které tituly z Benátek se objeví příští rok na karlovarském festivalu, ale podle něj zatím není jasné. Mezi oběma festivaly je totiž poměrně dlouhá doba.

„Je před námi ještě spousta jiných festivalů a filmů. Takže si nemůžeme dovolit toho moc objednávat. Samozřejmě se věnujeme nejsilnějším zážitkům. Mě osobně zaujal kanadský film Požáry. Je jakýmsi výletem do historie – Libanonu koncem 60 let,“ přiblížil.

Filmový festival v Benátkách se kryje termínem konání s přehlídkou v kanadském Torontu. Podle Ocha jsou ale obě akce odlišné. „Hlavní rozdíl je tem, že festival v Torontu je zaměřený na filmový průmysl, na byznys. Zatímco Benátky jsou jakousi výstavou filmového umění už od 30. let,“ uvedl.

Katka Brezovská, Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme