V Berouně se budou rozdávat ceny Trilobit

Beroun se dnes stane tradičním dějištěm předávání cen nejlepším tvůrcům českého, převážně dokumentárního filmu. Symbolem tohoto ocenění jsou trilobiti, které ve středočeském městě každoročně uděluje Český filmový a televizní svaz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Původní podoba berounského kina | Foto: Lucie Zemanová

Porota může tvůrcům českých filmových a televizních počinů každý rok rozdat maximálně pět cen Trilobitů. Není to ale podmínka. Pokud porotci dojdou k závěru, že je úroveň posuzovaných děl slabší, nemusí se automaticky rozdělit všechny ceny.

Například loni si tvůrci dokumentárních snímků odvezli jen tři Trilobity. Jednu z cen získal Martin Vadas za dokumentární projekt o Miladě Horákové Proces H: „Mám radost, že se to podařilo dotáhnout do takového konce, že nejenom, že to viděli diváci, ale že to dostalo i takovouhle velice váženou cenu jako je Trilobit.“

Kromě cen Trilobitů se v berounském kině Mír každoročně předává také Cena Vladislava Vančury, a sice za celoživotní přínos rozvoji české audiovizuální kultury. Prestižní Vančurovu cenu získali v minulosti například Jiří Menzel, Pavel Koutecký, Arnošt Lustig nebo loni oceněný kameraman Miroslav Ondříček. Dnes večer se výčet jmen rozroste o další osobnost.

Michal Trnka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme