V bývalém plynojemu Gong proběhla předpremiéra filmu Svatá čtveřice

Ostravská multifunkční aula Gong, která po své rekonstrukci slouží jako koncertní hala, se proměnila v obří kinosál. Diváci tam v předpremiéře shlédli nový film Jana Hřebejka Svatá čtveřice. Scénář napsal Michal Viewegh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hřebejk

Lechtivá komedie Svatá čtveřice dorazí do kin až ve čtvrtek. Nápad uspořádat předpremiéru právě v unikátních prostorách Gongu vznikl začátkem května.

Tehdy se nynější gong otevíral koncertem Jaromíra Nohavici. Na ten se přijel osobně podívat i Jan Hřebejk a prostor ho tak zaujal, že s šéfem strojírenských Vítkovic Janem Světlíkem dojednal slavnostní předpremiéru filmu.

Přestože lístky byly o něco dražší než do klasického kina, promítání si nenechala ujít asi tisícovka diváků. Jejich bezprostřední dojmy byly veskrze pozitivních. Projekci provázely bouřlivé ohlasy a salvy smíchu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Snímek Svatá čtveřice viděla v předpremiéře v Gongu i reportérka Kateřina Daňková

„Sice si neodnáším nějaký hluboký umělecký zážitek jako v případě artového snímku, ale byl to veskrze příjemně strávený večer,“ popsala svůj zážitek reportérka Radiožurnálu Kateřina Daňková.

Tvůrci už dopředu avizovali, že půjde o jemně nemravnou komedie, která si bere na paškál nudný manželský život dvou spřátelených dvojic. Scénář napsal Michal Viewegh, který s Janem Hřebejkem spolupracoval už na filmu Nestyda.

Tentokrát však nebyla první knižní předloha, nýbrž samotný scénář. Viewegh prý začal psát nejdřív román, ale ten byl tak plný dialogů, že si ho dokázal představit spíše jako film. A když film, tak prý jedině v režii Jana Hřebejka.

Filmový příběh se odehrává jednak v Česku ve dvojdomku, kde oba páry bydlí, a jednak na skoro neobydleném ostrově v Karibiku, kde kamarádi elektrikáři opravují hurikánem poškozené vedení.

Mají s sebou i své manželky a doufají, že právě v exotickém prostředí se jim podaří vyřešit stereotypní sexuální život. To se sice podaří, ale po návratu domů se vše opět zkomplikuje.

Kateřina Daňková, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme