V Cannes převažují vážné filmy. Komedie jsou podle tvůrců problematické

Na slavném festivalu v Cannes se mnoho komedií nepromítá. Výrazně převažují snímky vážné, často řešící nějaké společenské téma. Platí také, že vítězný snímek obyčejně nemívá v kinech velkou návštěvnost. Smích je tak slyšet spíše na večírcích nebo na bulváru Croisette.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmový festival v Cannes

Filmový festival v Cannes | Zdroj: Reuters

Už několik let je drtivá většina snímků v hlavní soutěži temná, smutná, komplikovaná a často i násilná. Veselá témata chybí.

„Komedie se špatně prodávají v zahraničí, nefungují mimo místo, kde vznikají. V minulosti to bylo jiné, Louis de Funès byl populární i v jiných zemích. Ale obecně platí, že když jsou komedie třeba francouzské, tak fungují pouze ve Francii,“ vysvětluje francouzský novinář Philippe.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proč se v Cannes nepromítá více komedií, zjišťoval zpravodaj ČRo Jan Šmíd

Americký producent Giovanni di Francisci si nemyslí, že by se na tomto stavu mohlo v budoucnu něco změnit.

„Komedie je velmi obtížný žánr. Buď je to opravdu komedie, kdy tomu humoru zpravidla rozumí každý, pak ale nemá umělecké ambice, anebo jsou komedie sofistikované, ale musíte počítat s tím, že omezujeme počet lidí, kteří jim budou rozumět. Jde o politický či náboženský humor, hodně intelektuální, a většina diváků ho nechápe.“

Jan Šmíd Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme