V Cannes zvítězil Strom života Terrence Malicka

Zlatou palmu filmového festivalu v Canes v tomto roce získal film Strom života amerického režiséra Terrence Malicka. Cenu pro nejlepší herečku udělila porota Kirsten Dunstové za výkon ve filmu Melancholia skandálního dánského režiséra Larse von Triera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herečka Jane Fondová s producenty vítězného filmu Strom života Dede Gardnerovou a Billem Pohladem | Zdroj: Reuters

Ze závěrečného večera 64. ročníku slavného filmového festivalu si odnesl další cenu Jean Dujardin v kategorii Nejlepší herec za roli padlé filmové hvězdy ve snímku Umělec režiséra Michela Hazanaviciuse.

Dánský tvůrce Nicolas Winding Refn zvítězil v kategorii Nejlepší režisér s filmem Drive (Řídit), Izraelec Josep Cedar byl oceněn v kategorii Nejlepší scénář, a to za film Hearat Shulayim (anglicky Footnote - Poznámka pod čarou).

Letošní Velkou cenu obdržely snímky Le gamin au vélo (Kluk na kole) belgických bratrů Jeana-Pierrea a Luka Dardenneových, kteří obdrželi už dvakrát Zlatou palmu, a Bir zamanlar Anadoluda (Tenkrát v Anatolii) tureckého režiséra Nuriho Bilgeho Ceylana.

Vítězný snímek Strom života, v němž hrají mimo jiné hvězdy Sean Penn a Brad Pitt, byl označován od samého počátku za jednoho z možných favoritů festivalu. Porazil například hojně zmiňovaný Le Havre finského režiséra Akiho Kaurismäkiho a také snímek Umělec.

ČRo, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme