V Edinburghu uvedli pokračování kultovního Trainspottingu. Podle kritiků až příliš spoléhá na odkaz prvního dílu

Do kin se vrací jeden z kultovních snímků 90. let. Trainspotting, film Dannyho Boyla o komunitě drogově závislých skotských mladíků, se po 20 letech dočkal svého pokračování. T2 Trainspotting s původním obsazením si v neděli odbyl svou světovou premiéru, a na svět se tak už dostávají první reakce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Herci Kelly McDonaldová a Ewan McGregor na premiéře pokračování kultovního snímku Trainspotting | Zdroj: Reuters

To, že budou prvotní recenze kritické, se dalo očekávat. Po první novinářské projekci se kritikům nelíbí hlavně až přílišné odkazování na 20 let starý první díl. Tu připomíná hudbu, množství scén a samozřejmě i všechny hlavní postavy. Hollywood Reporter proto píše, že dvojka příliš zneužívá kultovní postavení jedničky a přílišné odkazy jen zvýrazňují propad v kvalitě.

Kritici naopak vítají to, že se postavy vyvinuly celkem věrohodně. Britský Empire hodnotí kladně humor a spoustu překvapení. Oceňuje také, že místo radosti a hédonismu mladých drogově závislých je nový film víc o stárnutí, zklamáních a touze propojit se.

Nechybí podle ani dojemné scény, Guardian proto filmu dává čtyři hvězdičky z pěti. Přesto upozorňuje, že kdo nezná jedničku, film si moc neužije.

Britskou premiéru má snímek 27. ledna. Čeští diváci si na něj budou muset ještě počkat, do kin jde T2 Trainspotting totiž až 16. února.

Režisér Danny Boyle na premiéře pokračování kultovního snímku Trainspotting | Foto: Reuters

Herec Robert Carlyle na premiéře pokračování kultovního snímku Trainspotting | Foto: Reuters

Zdeněk Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme