V karlovarském festivalovém kempu je zatím málo lidí, o půjčovnu kol je ale zájem

V kempech Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se zatím ubytovalo asi o pětinu méně lidí než loni. Třeba ve stanovém městečku Rolava aktuálně stojí přibližně 300 stanů, zatímco loni jich bylo asi o 50 víc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahájení Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech | Foto: Filip Jandourek

„Máme tady i několik cizinců, například z Francie, Británie, Estonska, Polska. Ale jinak převažují Češi, kteří sem přijedou na český čundr,“ říká Daniela Veselá z kempu Rolava.

Provozovatel kempu Marek Pospíchal předpokládá, že díky zlepšení počasí dorazí příští týden víc lidí.

Nejen návštěvníci kempu mohou využít služeb půjčovny kol. Ta je zatím vytíženější než v obou předchozích letech .

„Půjčovna je úplně zadarmo. Stačí když návštěvník předloží festivalový pas a občanský průkaz, zaregistruje se u nás,“ popisuje jeden z provozovatelů Martin Verner.

Kolo může mít cyklista půjčené až na čtyři hodiny, přičemž první hodina je vždy zdarma. Za každou další hodinu pak platí 100 korun.

„Ta místa jsou tak blízko u sebe, že se to dá do hodiny v pohodě stihnout. Pokud chce někdo kolo na dýl, tak může udělat to, že si ho půjčí na hodinu, pak ho vrátí a hned si ho půjčí znova,“ radí Verner

Petr Kološ, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme