V Karlových Varech večer končí 47. ročník Mezinárodního filmového festivalu

Karlovy Vary se dnes rozloučí se 47. ročníkem Mezinárodního filmového festivalu. Ve Velkém sále se tak už v tuhle chvíli připravuje závěrečný ceremoniál. Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii na něm převezme americká herečka Susan Sarandonová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

47. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Diváci v sále uvidí podobnou show podobnou té zahajovací.

„Opening od closingu se vždycky liší, ale v drobnostech,“ říkají unisono bratři Michal a Šimon Cabanovi, kteří večer připravili.

„Princip je stejný. Liší se v detailech, jako třeba využití filmových ukázek. Snažíme se to zdynamičnit a zároveň zpřehlednit,“ vysvětlují autoři.

„Není to zábavní pořad. Je to přenos předání cen,“ uzavírají Cabanovi.

Na závěr festivalu převezme americká herečka Susan Sarandonová Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

Z klasického filmového pásu se ve Varech promítala ani ne polovina filmů

Číst článek

Pozvaní diváci v rámci závěrečné show uvidí nejnovější film Woodyho Allena.

Ti, kteří se na film nedostanou, pak mohou využít pozvání na úplně poslední festivalovou projekci. Filmové překvapení na rozloučenou se 47. ročníkem karlovarského festivalu začne hodinu před půlnocí v Letním kině a vstup je zdarma.

Promítat se bude snímek Jeff, který žije s mámou. Jeho hlavní hvězda Susan Sarandonová vyjádřila přání jet film do letního kina divákům představit.

V Karlových Varech je ale dnes nevlídno, tak není jisté, zda tomu skutečně tak dorazí.

Lenka Šumová, Kateřina Křenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme