V Karlových Varech začíná 46. ročník filmového festivalu

Slavnostním ceremoniálem ve Velkém sálu hotelu Thermal začíná dnes večer 46. ročník mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Divákům letos nabídne na 180 filmů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

46. Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary | Foto: MFF KV

Karlovy Vary se letos na filmové fanoušky důkladně připravily. Nově se bude třeba promítat v letním kině. Podařilo se dokončit i práce v ulicích v centru,

„Tyto akce byly dokončeny, pěší zóny už jsou v tom stavu, ve kterém mají být. Uživatelský komfort po celém údolí říčky Teplé od Puppu až k Thermalu je dokončen a je to nádherná pěší zóna,“ přiblížil karlovarský primátor Petr Kulhánek.


Festival letos divákům nabídne na 180 hraných a dokumentárních filmů. Mezi nimi nebude například chybět ani novinka světoznámého jihokorejského režiséra Kim -ki- duka Arirang nebo snímek kanadského filmaře Denise Villeneuva Požáry.

Letos filmy vybíral nový umělecký ředitel festivalu Karel Och, který ve funkci po 17 letech vystřídal Evu Zaoralovou.

„Je to vzrušující, časově náročné a zároveň jsem velice rád, že tým, se kterým spolupracuji, je velice silný a je s nimi velice dobrá spolupráce. A že jeho součástí je nadále paní doktorka Zaoralová coby umělecká poradkyně. Protože její zkušenosti jsou v rámci našeho kontextu, ale i třeba v rámci evropských festivalů, nedocenitelné,“ řekl Och Radiožurnálu.

Eva Rajlichová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme