V metru se natáčí film Dítě 44. Dramatizaci thrilleru ze stalinského Ruska zpracoval i Český rozhlas

Natáčení hollywoodského filmu Dítě číslo 44 omezuje o víkendu provoz pražského metra. V noci ze soboty na neděli se zastaví provoz na části trasy B. Po oba víkendové dny od 8 do 10 hodin bude metro jenom projíždět stanicí Anděl. Thriller ze stalinského Ruska se natáčí podle románu mladého britského autora Toma Roba Smithe. Jeho dramatizaci loni vysílal Český rozhlas-Vltava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začala třídenní výluka na celé lince metra A | Foto: Filip Jandourek

Je únor 1953. Do Stalinovy smrti zbývá zhruba měsíc. Lva Stěpanoviče Děmidova, bývalého vojáka, teď příslušníka tajné policie, požádá přítel, aby znovu otevřel úmrtí jeho syna. Nevěří, že to byla nehoda.

Kromě kriminální zápletky nabízí román i obraz diktatury. Právě napětí lákalo rozhlasové tvůrce k jeho dramatizaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

O rozhlasové dramatizaci natáčela redaktorka Lenka Jansová

„Dramaticky ten příběh funguje. To je vždycky podstatné pro jakoukoli rozhlasovou hru nebo vůbec obecně pro drama. Využívají se zvuky, Rusko si představujeme jako rozsáhlé zasněžené pláně. Také zvuky, které mohou evokovat nějaké tajemství, střelba a tak dále. Akce se v rádiu musí tvořit jinými prostředky než ve filmu. Zvukový designér se na takových věcech vždycky vyřádí,“ říká Hynek Pekárek z tvůrčí skupiny literárně-dramatické tvorby Českého rozhlasu.

Dočasné přerušení provozu metra:
V noci z pátku na sobotu (23.–24. srpna) a ze soboty na neděli (24.–25. srpna) vždy od přibližně 22.00 hodin do 8.00 hodin přerušen provoz metra na lince B v úseku Smíchovské nádraží – Florenc.
Náhradní dopravu zajistí tramvajová linka XB jedoucí v trase Smíchovské nádraží – Anděl – Karlovo náměstí – Václavské náměstí (metro A Můstek) – Masarykovo nádraží (metro B Náměstí Republiky) – Florenc – Křižíkova – Invalidovna – Palmovka.
Stanice Anděl bude v sobotu 24. srpna 2013 a neděli 25. srpna 2013 uzavřena pro vstup i výstup vždy až do přibližně 10.00 hodin, soupravy jí budou pouze projíždět.

V rozhlasové dramatizaci se v režii Dimitrije Dudíka představili v hlavních rolích Martin Myšička, Dana Černá, David Novotný, Jan Hartl anebo Jan Vlasák.

Ve stanici Anděl se usídlí filmový štáb hollywoodského režiséra Ridleyho Scotta.

V noci z pátku na sobotu a ze soboty na neděli nebudou soupravy metra jezdit mezi Smíchovským nádražím a Florencí. Vestibuly metra se v dotčeném úseku uzavřou v pátek i v sobotu večer ve 22 hodin. Výluka potrvá do osmé hodiny ranní následujícího dne s výjimkou stanice Anděl, kudy budou soupravy až do 10 hodin dopoledne pouze projíždět. Provoz metra během dne nahradí tramvajová linka XB.

Dočasné přerušení provozu metra B v úseku Smíchovské nádraží – Florenc | Foto: Dopravní podnik hl. m. Prahy

Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme