V Národní technické knihovně startuje cyklus filmově debatních večerů

V Národní technické knihovně v Praze, která byla otevřena minulý týden, startuje cyklus veřejných filmově debatních večerů nazvaných "Máte právo vědět". Jedním z mediálních partnerů je i Rádio Česko.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní technická knihovna. Ilustrační foto.

Národní technická knihovna. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Jednou za čtrnáct dní budou čtvrteční večery vyhrazeny setkání novinářů, aktivistů, expertů v otázkách zahraniční i domácí politiky, pracovníkům neziskových organizací a veřejnosti. Vybraná témata budou vždy uvedena dokumentárním filmem, pak bude následovat debata.

"Ke vzniku projektu jsme se inspirovali ve Frontline Clubu, což je novinářský klub v Londýně, který pořádá aktuální besedy spojené s promítáním dokumentárních filmů. Schází se tam novináři, odborníci, režiséři dokumentů a společně s veřejností debatují o otázkách, které se objevují ve zprávách. My jsme chtěli tento model přenést do České republiky," řekla Rádiu Česko Lenka Lovicarová ze společnosti Člověk v tísni.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ode dneška začíná v Národní technické knihovně v Praze cyklus veřejných filmově debatních večerů nazvaných Máte právo vědět. Ve studiu je Lenka Lovicarová ze společnosti Člověk v tísni.

Celý cyklus je podle ní zaměřen na všechny lidi, kteří chtějí být informováni a mají pocit, že v běžných i médiích se jim nedostává dostatek informací.

"A zároveň by rádi přispěli svým názorem, nebo se zeptali osobností, které budou přizvány do debaty. Z mé zkušenosti má čím dál tím více lidí chuť přispět do diskuse a ptát se a zkoumat," uvedla Lovicarová.

Tématem prvního filmově-debatního večera je: Jak vnímáme svobodu 20 let po sametové revoluci. "Účast přislíbili Monika Pajrová - významná studentka z období sametové revoluce, Jan Urban - bývalý disident, novinář, nyní přednáší na Newyorské univerzitě v Praze a zástupce nejmladší generace bude Jakub Bachtík ze studentské iniciativy Inventura demokracie. Takže debatu chceme vést napříč třemi generacemi, které tu dobu zažily různými způsoby," přiblížila Lovicarová.

Tomáš Pavlíček, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme