V Olomouci začíná pětidenní přehlídka duchovních filmů

Olomouc bude ode dneška do neděle patřit duchovním filmům. Začíná tady 9. ročník mezinárodního festivalu Film ve znamení ryby. Letošním tématem je vztah člověka k okolnímu světu. Tedy jak a v jakých situacích společnost jedince přijímá do svého středu, kdy ho vytěsňuje a jak může člověk tuto skutečnost ovlivnit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamera | Foto: Tomáš Adamec

Pětidenní svátek duchovního filmu staví na křesťanské tradici Evropy. V České republice nemá tento typ festivalu obdoby. Pro návštěvníky je zajímavý nejen svým zaměřením ale i jedním vítaným bonusem - všechny projekce jsou zdarma. Festival nabízí divákům dokumentární i hrané snímky a také diskuze s filmovými tvůrci.

„Spousta velice zajímavých filmů projde v televizi někdy v noci. Lidé o nich nevědí a nemají třeba ani šanci se dozvědět, že jsou výborné. Nejsou to filmy mainstreamové, které by měly milionové náklady na reklamu a o kterých by každý věděl. Proto jsme se rozhodli takové filmy dát vždycky dohromady a ukázat je divákům,“ řekla ředitelka Veronika Müllerová.

Řada projekcí bude mít v České republice svou premiéru. Například dlouho očekávaný povídkový film Martina Müllera Bloudím, který se natáčel před lety přímo v Olomouci a který doprovází hudba Emila Viklického. A pokud přemítáte nad názvem festivalu, pak vězte že právě ryba je jedním z nejrozšířenějších symbolů křesťanství.

Radka Kvasničková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme