V Pardubicích začíná promítat kino pro maminky s kojenci

Zajít si dopoledne do kina není nic neobvyklého. Jít ale na promítání filmů pro dospělé s malým miminkem, to už trochu neobvyklé je. Je to ale možné, například v Pardubicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmové plakáty | Foto: European Commission Audiovisual service

V Pardubicích dnes startuje projekt s názvem Hvězdná máma. Do místního kina tak můžou přijít každou první středu v měsíci rodiče s dětmi do tří let.

Promítání filmů pro dospělé začíná v deset hodin dopoledne. Maminka dvouleté Jolanky si myslí, že je to dobrý nápad. "Myslím si, že nápad je to skvělý. Otázka je, jak to zvládnou děti. Myslím si, že pro ně to může být problém."

Organizátorka projektu Květa Štěrbová ale tento problém vyvrací. "Maminka si může malinkaté miminko nechat u sebe v náručí, popřípadě v kočárku. Chodící děti ale neztratí ze svého zorného úhlu pohledu, protože deky s hračkami jsou přímo pod plátnem. V projekci filmu je navíc ztišený zvuk a snížené světlo," říká Štěrbová.

Alice Kottová, Naďa Kubínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme