V Praze začíná unikátní festival filmů s mentálně postiženými herci

V pražském Divadle Palace začíná unikátní projekt - mezinárodní filmový festival neherců s mentálním a kombinovaným postižením Mental Power Prague Film festival. Přehlídka uvede celkem 19 snímků, které natočili právě lidi s mentálním postižením.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mental Power Prague Film festival | Foto: MPPFF Mental Power Prague Film festival

Jeden film uvede například Domov pod hradem Žampach. „Náš film se jmenuje Bumbiáda, je to 15 minutový snímek a je o tom, jaké to je mít své sny a přání. A také tam trochu vtipnou formou narážíme na to, že každý film na festivalu musí mít anglické titulky,“ prozradila v Ranním interview Radiožurnálu manažerka zařízení Kateřina Sloupenská.

Dodala, že natočit film je dobré hlavně pro klienty domova. „Oni mají pocit, že sami něco tvoří. Sami se podílejí na tom filmu. Je to jedna z jejich aktivizačních činností, které v domově máme. A je to pro ně zdroj zábavy,“ přiblížila.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Praze začíná Mental Power Prague Film festival. Snímek přihlásil i Domov pod hradem Žampach, jeho manažerka Kateřina Sloupenská byla hostem Ranního interview Radiožurnálu.

Dodala, že na festivalu, kterého se Domov pod hradem Žampach účastní, je nejlepší fakt, že se tam jejich klienti cítí jako hvězdy.

„Chodí po červeném koberci, v sobotu se účastní velkého rautu. A také mohou vidět filmy ostatních domovů, ostatních zařízení, takže inspirace,“ uvedla.

Mental Power Prague Film Festival končí v sobotu 4. června.

Zuzana Filípková, Nikola Bojčev, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme