V pražském Světozoru startuje přehlídka krátkých filmů

Sedmý ročník Festivalu krátkých filmů Praha startuje v kině Světozor. Nabízí mimo jiné zbrusu novou sekci Delikatesy, která přinese ty nejslavnější krátkometrážní snímky z filmové historie. V soutěžní sekci se utká 20 snímků. V porotě mimo jiné zasedne švédský režisér Gustav Daniellson.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekce na filmovém festivalu Jeden svět 2010. | Foto: Tomáš Adamec

Divákům v kině Světozor festival nabídne také Delikatesy - zbrusu novou sekci. Delikatesy představí divákům ty nejslavnější krátkometrážní filmy, včetně legendárního Andaluského psa. Nejdůležitější sekcí bude ale i letos mezinárodní soutěž, rozšířená o jeden blok. Přehled toho nejlepšího ze zahraničí nabízí už tradičně sekce panorama.

Podle dramaturgyně festivalu Radky Weiserové je o návštěvu této filmové přehlídky zájem:

Přehrát

00:00 / 00:00

O festivalu natáčela Eva Rajlichová

„Tím, že je to tak trochu unikátní, myslím si, že se nám to daří poměrně dobře. Je to asi také tou dobou, kdy festival probíhá, začátkem roku tolik kulturních akcí není. Jsme s návštěvností spokojeni, je to asi mezi 3500 a 4000 návštěvníků během festivalu.“

„Na kontě má myslím jen dva krátké filmy, dokument, ale zajímavý je hlavně svojí původní profesí, což je kameraman. Pro všechny bude známý film Ty který žiješ, který byl uveden i v Karlových Varech a on je kameramanem tohoto filmu,“ představuje švédského režiséra Radka Weiserová.

Zajít do kina na některý z filmů můžete až do 22. ledna.

Eva Rajlichová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme