V soutěži 68. filmového festivalu v Benátkách bude 23 snímků

V italských Benátkách odpočítávají poslední hodiny – dnes tam začíná už 68. ročník filmového festivalu. Organizátoři slibují, že letošní program bude narozdíl od minulého ročníku zářivější. O hlavních cenách rozhoduje porota s čele s americkým režisérem Darrenem Aronofským.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký herec Georgie Clooney přijíždí na motorovém člunu do festivalového centra | Zdroj: Reuters

Vybírat bude hned ze 23 snímků. Všechny si navíc v Benátkách odbudou svoji premiéru. „Benátky patří mezi velkou trojku významných evropských festivalů spolu s Berlínem a Cannes,“ připomněl umělecký ředitel Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Karel Och, který má letos vysoká očekávání, neboť program je velmi zajímavý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Umělecký ředitel MFF v Karlových Varech Karel Och v Ranním Interview Radiožurnálu.

Ve městě na laguně nebude chybět ani plejáda hvězd v čele s Georgem Clooneym, který festivalový program zahájí. Velká jména se objeví i v nesoutěžním programu, v prvé řadě Al Pacino se svou Wilde Salome. Zpěvačka Madonna, uvede coby režisérka snímek W.E. – příběh Američanky Wallis Simpsonové, kvůli které roce 1936 abdikoval britský král Eduard VIII.

Svého zástupce bude mít v Benátkách i Česká republika. Světovou premiéru si v hlavní nesoutěžní sekci odbude snímek Alois Nebel Tomáše Luňáka.

„Myslím si, že to je výjimečný film. Nabízí velmi silný příběh, který se vztahuje k českým poválečným dějinám a zároveň se odehrává v současnosti. Je zpracován skvělým způsobem a má skvělé herecké výkony,“ dodal Och.

Jan Pokorný, Lubica Bergmanová, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme