Ve strašnickém krematoriu se lidé rozloučí s hercem Vladimírem Dlouhým

V krematoriu v Praze Strašnicích se lidé v poledne rozloučí s hercem Vladimírem Dlouhým, který v neděli zemřel po těžké nemoci. Česká kultura v něm ztratila umělce, který mimořádně přesvědčivě ztvárnil desítky divadelních, televizních a filmových rolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

herec Vladimír Dlouhý | Zdroj: ČTK

Režisér Filip Renč vzpomíná, jak v jeho filmu Hlídač č. 47 Vladimír Dlouhý malou roli kostelníka svým výkonem povýšil na jednu z hlavních postav a získal za ni i Českého lva.

„Zahrál tam fantasticky. Vždy byl skromný a připravený. Byl profesionálem opravdu každým coulem. I jeho divadelní role stály za to, protože do toho vždy dal absolutně všechno. Byl schopen na jevišti umřít. Bohužel umřel mimo jeviště a příliš, příliš brzo,“ řekl Renč.

I jeden z Dlouhého nejbližších kolegů Ladislav Mrkvička na něj vzpomíná jako na stoprocentního profesionála, který se ve svých rolích doslova rozdával:

„My jsme měli spolu otcovsko-synovský vztah. Pozoroval jsem ten obrovský talent, který projevil. Byl to člověk posedlý prací.“

Pavla Dluhoschová, Monika Rybáková, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme