Ve Varech bude oceněn Jude Law. Do hlavní soutěže vstoupil druhý český film

Do hlavní soutěže karlovarského festivalu dnes vpodvečer vstoupil film Tomáše Mašína Tři sezóny v pekle. Drama z doby nastupujícího komunismu inspirované osudem básníka Egona Bondyho je druhým českým zástupcem v hlavní kategorii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

3 sezóny v pekle | Foto: Falcon, Lucie Jansch

Tomáš Mašín získal za svůj debut tři České lvy a v Karlových Varech se uchází o Křišťálový globus. Do hlavních rolí obsadil Kryštofa Hádka a polskou herečku Karolinu Gruszku, kteří spolu s ním film uvedli. Mašín řekl, že ve filmu, který zachycuje dobu komunistického převratu v roce 1948, mu nešlo ani tak o zachycení politických událostí, jako spíš ukázat, jak doba změní osudy dvou umělců:


„Apriori jsem nechtěl o té době vypovídat dokumentárně nebo se snažit o zachycení tehdejší politiky. Ta pro mne byla až zhruba ve třetím sledu. Chtěl jsem, aby brutalita a absurdita doby vynikla na osudu dvou nezávislých individualit a umělců. To mě přišlo zajímavé. Právě umělce totiž může změna režimu setnout nejvíce.“


Hlavní hvězdou letošního ročníku karlovarské filmové přehlídky je zatím britský herec Jude Law, který hodinu před půlnocí převezme cenu prezidenta festivalu. Jiří Bartoška mu ji předá před uvedením filmu Talentovaný pan Ripley.

Lucie Husárová 1, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme