Ve Varech byl ohlášen nový český film. Bude o tom, co slyšeli novináři?

Všechny novináře a televizní štáby si dnes pozvali pánové Matonoha, Budař, Polášek, Liška a Daniel. Představili se jako noví protagonisté a tvůrci filmu Polski Film. Natáčet se prý začne už 9. července.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

46. filmový festival Karlovy Vary, tvůrci filmu Polski film | Foto: Filip Jandourek

Informací o snímku poskytli zatím autoři minimum. Prý se bude točit čtyřicet dní na východní Moravě, v Praze, v Brně a v Krakově.

„Film se jmenuje Polski Film, režisérem je Jan Budař. Hlavní obsazení – Marek Daniel, Pavel Liška, Josef Polášek, Tomáš Matonoha. Film je o nás čtyřech v době studí v Brně na JAMU v 90. letech,“ pokračuje Tomáš Matonoha herec a producent a dodává:

„Je to taková retrospektivní vzpomínka na to, jak kdysi v Brně vznikalo legendární divadelní představení Komediograf. Premiéra filmu příští rok zhruba touhle dobou, pokud se zadaří. Žánr? Pevně věřím, že inteligentní komedie.“

Inteligentní komedii bude režírovat Jan Budař, který se dosud profiloval spíš jako muzikant a herec. Ovšem zkušenosti s režií už podle svých slov má.

„Já jsem natočil spoustu hudebních videoklipů mimo jiné pro Anetu Langerovou, pana Horáčka s panem Hapkou, pro Michala Hrůzu a spoustu videoklipů pro mojí kapelu Eliščin band,“ chlubí se Budař. „Jsou šechny na youtube, takže koho by zajímaly, může se podívat tam.“

Děj připravovaného snímku Polski Film má vrátit herce zhruba 15 let zpátky - do doby, kdy studovali na JAMU. Jak chtějí ve filmu omládnout, ale nechtěli protagonisté v čele s režisérem Janem Budařem prozradit.

Možná, dejme tomu

„Možná použijeme domácí videa, která máme z té doby, kdy jsme studovali a kdy jsem všichni čtyři byli v Hadivadle v Brně,“ byl jen Josef Polášek ochotný alespoň naznačit.

Na snímku, který se začne točit hned další den po setkání s novináři a který zatím nemá vybrány ani představitelky hlavních rolí, se bude podílet údajně český a polský kapitál - v zatím nespecifikované výši.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tuisková konference k filmu Polski Film vzbuzuje pochyby. Petr Kološ

„Spíš to jakoby lítá od základních dejme tomu nějakých puls mínus kolem 10 milionů a dál,“ říká Tomáš Matoha.

Celý projekt někdejších spolužáků z JAMU působí velmi rozpačitě. Jeden se až diví, že s minimem informací byli ochotni předstoupit před novináře…

„Jakoby jsme využili té situace, že jsme v Karlových Varech, což je jedna věc. Druhá věc – z vlastní zkušenosti vím, že jsem byl obsazený do filmu, který točil někdo jiný, a já jsem dělal rozhovory na film a pak tam hrál někdo jiný. Radši toho říkáme třeba míň, ale to, co je jisté, než potom složitě dementovat nějaké informaci, poněvadž film je normální tvorba a věci se mění.“

Přítomnost filmových kamer, dodatečných štábů, které si tvrdily, že točí takzvaný film o filmu, znovu přehraný úvod tiskové konference po jejím skončení, to vše dává tušit, že Polski Film bude zřejmě úplně o něčem jiném, než jsme slyšeli. Premiéru čekáme příští rok na tomto místě.

Petr Kološ Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme