Ve Vídni má premiéru film o unesené dívce Natasche Kampuschové

Vídeň s napětím očekává premiéru filmu s neobvyklým názvem 3096 dnů. Snímek popisuje skutečný příběh Nataschi Kampuschové, která strávila osm let v zajetí svého únosce Wolfganga Priklopila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Natascha Kampuschová | Foto: natascha-kampusch.at

Přiklopil unesl v roce 1998 tehdy desetiletou dívku cestou do školy. Po osmi a půl letech zajetí ve Strasshofu u Vídně se jí podařilo utéct až 23. srpna 2006.

Případ od té doby vyvolává v rakouské společnosti značné emoce. Zpočátku Kampuschové všichni fandili, postupně se ale mnoha lidem stala trnem v oku. Dodnes čelí podezírání, že něco zatajuje či někoho kryje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaká očekávání vyvolává premiéra filmu o Natasche Kampuschové, přiblížila ve vysílání Radiožurnálu spolupracovnice Marie Woodhamsová

Film chce prý pravdivě vylíčit události, které se odehrávaly ve sklepě Priklopilova domu, a má být věrným zpracováním skutečného životního příběhu dnes už pětadvacetileté ženy. Děj filmu 3096 dnů se opírá z velké části o stejnojmennou autobiografii.

Se souhlasem Kampuschové a podle jejích instrukcí snímek ukazuje i sexuální zneužívání malé Nataschi. Intimní scény, často velmi brutální, mají diváky konfrontovat s utrpením, kterým si dívka musela projít.

Dnešní světová premiéra filmu ve vídeňském multikině Cineplexx se odehraje se všemi slavnostními náležitostmi včetně červeného koberce, po němž se kromě samotné Kampuschové projdou tvůrci filmu - německo-americká režisérka Sherry Hormannová, britská představitelka unesené dívky Antonia Campbellová-Hughesová a Dán Thure Lindhardt, jenž ztvárnil únosce Priklopila.

Do běžné distribuce pak film vstoupí ve čtvrtek 28. února.

Marie Woodhamsová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme