Ve Zlíně začíná největší festival filmů pro děti

Nejstarší filmová přehlídka svého druhu - Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, začíná ve Zlíně. Tváří jubilejního padesátého ročníku festivalu bude rošťák Hubert z filmu ‚Páni kluci‘.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filmový festival Zlín

Na festivalu bude řada významných hostů, ze zahraniční přijede například Christopher Lee, představitel Sarumana z filmu ‚Pán prstenů‘. Festival se ale letos bude věnovat hlavně československé kinematografii.

Přehrát

00:00 / 00:00

Filmový festival ve Zlíně bude sledovat reportér Jiří Kokmotos

„Celkový počet odpromítaných filmů se bude opět blížit čtyřem stovkám. Z toho jen v sekci dny české a slovenské kinematografie bude k vidění 120 snímků. Půjde o nejrůznější pohádky, nejslavnější filmy pro děti, neprávem zapomenuté snímky, horory, televizní seriály a další,“ řekl člen organizačního týmu festivalu Martin Pášma.

Osmdesáté narozeniny oslaví přímo na festivalu režisér Václav Vorlíček. „Pořád natáčím a už se to táhne třetí rok, pokračování Saxany, dívky na koštěti. Tentokrát jsme se rozhodli pohádkové figury, které jsme trošku rozmnožili, dělat tří dimenzionální animací a vsazovat je do už natočeného materiálu,“ řekl Vorlíček. Dívku na koštěti 2 uvidíme v kinech v druhé polovině října.

Na festivalu budou také desítky doprovodných akcí. Po jižní Moravě se rozjede kinematograf s promítacím sálem přímo ve vagónu, budou se dražit filmové klapky, pomalované řadou umělců, například Kristiánem Kodetem , Ivou Hübnerovou, Emou Srncovou a dalšími.

Igor Maňour, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme