Vendeta s Kaiserem a Vetchým vstupuje do kin

Nový český film Vendeta, který – jak už název napovídá – pojednává o pomstě, můžete ode dneška vidět v českých kinech. Thriller natočil režisér Miroslav Ondruš a jedná se o jeho první celovečerní snímek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z filmu Vendeta

Z filmu Vendeta | Foto: Bontonfilm

Ondruš je zároveň autorem scénáře příběhu, ve kterém se hlavní hrdina rozhodne získat satisfakci za zločin spáchaný na mladé dívce. Hlavní roli ztvárnil Ondřej Vetchý.

„Vlastně se rozhodl vzít osud do svých rukou, udělat něco, co mu přišlo jako jediné možné řešení, protože systém neumožnil, aby ti kluci byli potrestaní. Tak se rozhodl nějakým způsobem. Samozřejmě inteligence a to, jak byl nastavený, ho zradilo, takže jeho rozhodnutí vlastně mělo nulovou hodnotu, bylo to jenom intelektuální rozhodnutí, které selhalo. On potom musel přepnout na jiný režim, takový ten animální, který třeba ani nečekal, že v něm je, a v téhle fázi vlastně už člověk neví,“ vysvětluje Vetchý motivace své postavy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Eva Rajlichová se ptala herců z nového filmu Vendeta

S přijetím role dlouho neotálel. „Ta syrovost příběhu, vyprávění. Měli jsme možnost cestovat s panem režisérem z jeho rodné Moravy a bavili jsme se 4 hodiny o všem. Došlo k takovému souznění a myslím, že to urychlilo mé rozhodnutí,“ vzpomíná.

Také Oldřicha Kaisera, který si zahrál jednu z hlavních rolí, podle slov režiséra natáčení bavilo: „Byl tomu nakloněn a šlo spíše o to dát dohromady termíny. Jsem tomu rád, že tahle dvojice byla k dispozici.“

Jako nepříliš sympatický policista se ve Vendetě představuje herec Igor Chmela: „Mně to přišlo zajímavé jako výzva, že zahrát si čistokrevnou svini, pro kterou prostě nenajdete jediné slovo ospravedlnění.“

Nelehká role připadla také Lucii Šteflové. Mladá herečka ale na svou úlohu vzpomíná spíš pozitivně.

„Bylo to náročné, některé ty scény. Ale Mirek vždycky za mnou chodil a vždycky jestli něco nepotřebuji. Nebo kostymérky, jestli jsem v pořádku, jestli mi je dobře, jestli mě něco nebolí. Takže ten tým tam byl fakt skvělý, takže nemám žádné trauma,“ přibližuje atmosféru natáčení.

Režisér Miroslav Ondruš má akční žánr rád. Přiznal se, že inspiraci čerpal především ve filmech jako Leon, Potomci lidí nebo Wrestler.

„Násilí je obsaženo ve spousta filmech, já jsem spíš sledoval, jak ho zobrazit, aby to bylo nějak jiné, aby to nebylo stejné. Každý film vás nějak inspiruje,“ upřesňuje.

Natáčení thrilleru Vendeta vyšlo asi na 12 milionů korun.

Eva Rajlichová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme