Vztah mladé ženy a gaye líčí nový český film MY 2 režisérky Slobodanky Radunové

Jak to dopadne, když se žena, která odejde od manžela, nastěhuje k homosexuálnímu muži? O tom vypráví nový český film MY 2. Tony je gay a často střídá partnery. Emě se to nelíbí, přesto mezi oběma novými spolubydlícími vzniká zajímavý vztah. Snímek je ode dneška k vidění v kinech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Plodková ve filmu Rozkoš | Foto: cinemart

Film má tři hlavní linky. Vztah Emy a Tonyho, končící manželství a téma homosexuality. Sehnat peníze na takový snímek nebylo podle režisérky Slobodanky Radunové vůbec jednoduché.

„Ten příběh je takový velmi emotivní a to se pak prosazuje těžko. Protože to tak zní, jako že se vlastně nic nestane, a člověk tam stojí před těmi různými komisemi a tvrdí, že se stane strašně moc,“ říká režisérka a pokračuje:

„Ale teprve teď, když je to hotové, tak vlastně ta slova dostanou váhu. Takže to nebylo úplně jednoduché prosadit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Do kin vstupuje nový český film MY 2, který líčí vztah mladé ženy a gaye

Emu hraje Jana Plodková, které tato postava nebyla od začátku moc blízká. Vůbec nechápala její chování.

„Se Slobodankou jsem se v uvozovkách hádala o každé větě, kterou Ema vypustila z úst, protože jsem fakt vůbec nevěděla, co je to za ufona,“ přiznává herečka.

Emin muž se snaží manželství zachránit a do děje vstupují i její rodiče. Urážlivě mluví o jejím homosexuálním příteli.

Slobodanka Radunová si myslí, že velkým problémem současné české společnosti je nesnášenlivost vůči osobám s jinou sexuální orientací.

„Konzervatismus je velmi často generační věc, ale není to úplně generační věc. Tam jde o to, že prostě ty předsudky jsou pořád živé,“ říká režisérka snímku.

Vedle Jany Plodkové se ve filmu MY 2 objevují Ondřej Nosálek, Jiří Vyorálek, Luděk Sobota nebo Milena Steinmasslová. Hudbu složil Jan P. Muchow.

Tomáš Pilát, Marek Blaho Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme