Wolverine zestárnul, jeho superschopnosti ho zabíjí. Hugh Jackman vytasí své drápy naposledy

Dokonce i komiksoví superhrdinové stárnou, důkazem je film Logan: Wolverine. Zatím poslední ze série filmů o X-Menech vstupuje ve čtvrtek do českých kin. Hlavního hrdinu opět hraje Hugh Jackman. Svoji postavu proslavil mimo jiné i tím, že se na ni vždy dokázal velmi dobře fyzicky připravit. Ve všech filmech tak předváděl mohutné svaly. Tentokrát ale diváci uvidí trochu jiného Wolverina - šedovlasého a nezvykle zranitelného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film Logan: Wolverine | Foto: cinemart

Hugh Jackman se jako Wolverine zatím objevil ve všech filmech ze série o X-Menech. Tentokrát je to ale naposledy. Jackman tak završí mimo jiné i trilogii samostatných snímků o tomto superhrdinovi.

Film Logan: Wolverine proto chtěl udělat trochu jinak než předchozí díly. „Měl jsem takový pocit, že jsme neukázali všechno, co v té postavě je. Co z něj udělalo takového tvrďáka a kde se vzal ten bestiální vztek,“ prozradil herec britskému serveru The Guardian.

Přehrát

00:00 / 00:00

Wolverine zestárnul, jeho superschopnosti ho zabíjí. Hugh Jackman naposledy vytasí své drápy. Téma pro Vojtěcha Kovala

Wolverine se tentokrát nesnaží zachránit svět, ale svoji dceru Lauru, která je první z nové generace mutantů. Logan také zestárl a superschopnosti ho začínají zabíjet. Už není neporazitelný a každý souboj ho bolí. Podle filmového redaktora Rádia Wave Daniela Řeháka je možná i proto Logan důstojnou rozlučkou Hugh Jackmana s touto rolí.

„Režisérovi Jamesi Mangoldovi, který to točil už potřetí, se konečně povedlo natočit něco trochu jiného, než bývá zvykem v komiksovém filmu. Jsou tam svaly, krev a kosti a je to tam cítit,“ popisuje Řehák.

Logan: Wolverine je oproti předchozím filmům ze série násilnější. Mládeži do 15 a ve Spojených státech amerických dokonce do 18 let je proto nepřístupný. Režisér Mangold a herec Jackman ho ale takový chtěli. Jackman byl dokonce ochotný přistoupit i na nižší honorář.

S tímto filmem ale nekončí jen působení Jackmana coby Wolverina. Dalším hercům, kteří se pravidelně v X-Menovské sérii objevovali, totiž vypršely smlouvy. Může se tedy stát, že společnost 20th Century Fox, která na tyto filmy vlastní práva, sérii restartuje.

V budoucnu bychom se tak podle Řeháka mohli dočkat nových postav, případně těch starých ale obsazených novými herci. „Seriály budou pokračovat donekonečna, jen v nových a nových verzích,“ uzavírá redaktor Rádia Wave.

Logan: Wolverine je tak zřejmě tečkou za X-Meny tak, jak jsme je doteď znali.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme