Wolverine zestárnul, jeho superschopnosti ho zabíjí. Hugh Jackman vytasí své drápy naposledy

Dokonce i komiksoví superhrdinové stárnou, důkazem je film Logan: Wolverine. Zatím poslední ze série filmů o X-Menech vstupuje ve čtvrtek do českých kin. Hlavního hrdinu opět hraje Hugh Jackman. Svoji postavu proslavil mimo jiné i tím, že se na ni vždy dokázal velmi dobře fyzicky připravit. Ve všech filmech tak předváděl mohutné svaly. Tentokrát ale diváci uvidí trochu jiného Wolverina - šedovlasého a nezvykle zranitelného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Film Logan: Wolverine | Foto: cinemart

Hugh Jackman se jako Wolverine zatím objevil ve všech filmech ze série o X-Menech. Tentokrát je to ale naposledy. Jackman tak završí mimo jiné i trilogii samostatných snímků o tomto superhrdinovi.

Film Logan: Wolverine proto chtěl udělat trochu jinak než předchozí díly. „Měl jsem takový pocit, že jsme neukázali všechno, co v té postavě je. Co z něj udělalo takového tvrďáka a kde se vzal ten bestiální vztek,“ prozradil herec britskému serveru The Guardian.

Přehrát

00:00 / 00:00

Wolverine zestárnul, jeho superschopnosti ho zabíjí. Hugh Jackman naposledy vytasí své drápy. Téma pro Vojtěcha Kovala

Wolverine se tentokrát nesnaží zachránit svět, ale svoji dceru Lauru, která je první z nové generace mutantů. Logan také zestárl a superschopnosti ho začínají zabíjet. Už není neporazitelný a každý souboj ho bolí. Podle filmového redaktora Rádia Wave Daniela Řeháka je možná i proto Logan důstojnou rozlučkou Hugh Jackmana s touto rolí.

„Režisérovi Jamesi Mangoldovi, který to točil už potřetí, se konečně povedlo natočit něco trochu jiného, než bývá zvykem v komiksovém filmu. Jsou tam svaly, krev a kosti a je to tam cítit,“ popisuje Řehák.

Logan: Wolverine je oproti předchozím filmům ze série násilnější. Mládeži do 15 a ve Spojených státech amerických dokonce do 18 let je proto nepřístupný. Režisér Mangold a herec Jackman ho ale takový chtěli. Jackman byl dokonce ochotný přistoupit i na nižší honorář.

S tímto filmem ale nekončí jen působení Jackmana coby Wolverina. Dalším hercům, kteří se pravidelně v X-Menovské sérii objevovali, totiž vypršely smlouvy. Může se tedy stát, že společnost 20th Century Fox, která na tyto filmy vlastní práva, sérii restartuje.

V budoucnu bychom se tak podle Řeháka mohli dočkat nových postav, případně těch starých ale obsazených novými herci. „Seriály budou pokračovat donekonečna, jen v nových a nových verzích,“ uzavírá redaktor Rádia Wave.

Logan: Wolverine je tak zřejmě tečkou za X-Meny tak, jak jsme je doteď znali.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme