Začíná 37. ročník Letní filmové školy

V Uherském Hradišti dnes začíná 37. ročníkem Letní filmová škola, filmový svátek s neformální atmosférou. Největší nesoutěžní filmový festival v Česku každoročně přiláká na jižní Moravu kolem 5000 návštěvníků. Ti sem přijíždějí jednak za neotřelými filmy, za zajímavými kurzy, ale i za hosty světového formátu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

37. Letní filmová škola Uherské Hradiště | Foto: Letní filmová škola, Uherské Hradiště

V 11 sálech a 2 letních kinech v Uherském Hradišti se bude promítat až do 31. července. Podle výkonného ředitele Letní filmové školy Michala Surmy bude letošní výjimečná především atmosférou a obsazením hostů.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Uherském Hradišti dnes začíná 37. ročníkem Letní filmová škola. Více s výkonným ředitelem Letní filmové školy Michalem Surmou.

„Doufáme, že navzdory počasí se podaří uchovat jedinečnou atmosféru. Přijede například Aki Kaurismaki nebo Emir Kusturica,“ uvedl pro Rádio Česko Surma a dodal:

„Ze snímků stojí asi nejvíce za zmínku retrospektiva právě Akiho Kaurismakiho. Představíme jeho celou kompletní tvorbu včetně jeho nového filmu Le Havre. Program je tedy bohatý. Každý den bude probíhat i koncert. Připraveno je i patnáct doprovodných výstav. Rovněž bude na místě přítomný divadelní stan, kde bude každý den prezentována nějaká inscenace.“

Naďa Bělovská, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme