Zdeněk Troška začíná natáčet druhý díl filmu Babovřesky

V Pištíně dnes dopoledne padne první klapka druhého dílu filmové komedie Babovřesky. První díl filmu, který v duchu Slunce, seno nabízí pohled na život současné jihočeské vesnice Babovřesky, už vidělo přes 600 tisíc diváků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Babovřesky | Foto: Vojtěch Resler

Na jih Čech se filmový štáb Zdeňka Trošky vrací po roce. První klapka druhého dílu filmu Babovřesky padne na pištínské faře v devět hodin. Začne se tak rozvíjet příběh, který už diváci z filmového plátna znají, doufá režisér Zdeněk Troška.

„Divák, který první díl viděl, si určitě vzpomíná, že končí tím, že drbna Horáčková, která píše dopis své sestře, zahlédne oknem, že na návsi zastavilo nějaké auto. Z toho vystupují mladíci s hokejkami. Ptá se sama sebe, co tady budou dělat v létě s hokejkami a honem se tam běží podívat. Běží a zjistí, že jsou to naši mladí nadějní hokejisté, kteří hrají i v Americe a všude po světě. Pochopitelně ji napadne, že chlapci mají hodně peněz a ona má doma vnučku na vdávání. Dostane tedy nápad podstrčit těmto bohatým chlapcům svoji vnučku. Tak to udělá i druhá a třetí drbna,“ popisuje režisér.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Pištíně natáčela Lucie Hochmanová

Diváci nebudou ochuzeni ani o příběh mladého faráře, se kterým se místní babky skamarádí. Druhý díl filmu Babovřesky se dotkne i tématu evropských dotací.

„Je to o tom, že na obecní úřad na udání zničehonic přijede kontrolor z ministerstva financí, aby zjistil, jestli všechny peníze, které obec dostala z fondů EU, byly náležitě vyčerpány na věci, které byly uvedeny v žádosti. Ne všechny peníze skončily tam, kde skončit měly,“ dodává Zdeněk Troška.

První díl filmu Babovřesky se odehrává od úterý do pátku. Druhý díl se odehraje o nastávajícím víkendu, a jak režisér Zdeněk Troška slíbil, česká kina se dočkají i dílu třetího.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme