Zemřel představitel Trappera ze seriálu M.A.S.H. Waynu Rogersovi bylo 82 let

Poslední den roku 2015 v USA zemřel herec Wayne Rogers. Proslavil se především jako kapitán John McIntyre zvaný Trapper v oblíbeném válečném seriálu M.A.S.H. Rogers se po skončení filmové kariéry stal úspěšným finančním analytikem, investorem a podnikatelem. V 82 letech v Los Angeles podlehl komplikacím po zápalu plic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wayne Rogers (uprostřed) při odhalení hvězdy s jeho jménem na hollywoodském chodníku slávy v roce 2005 | Foto: Reuters

Rogers hrál v M.A.S.H pouhé tři řady z celkových jedenácti. S producenty se rozešel ve zlém kvůli tomu, že podle něj poskytovali na jeho úkor příliš prostoru stále populárnějšímu Alanu Aldovi neboli kapitánu „Hawkeyemu“ Pierceovi.

První díl M.A.S.H. se vysílal 17. září 1972. Seriál zobrazuje každodenní život lékařů, sester a vojáků v mobilní vojenské nemocnici uprostřed války v Koreji.

Zpočátku komediálně laděný sitcom poukazující na krutosti války i nesmyslné předpisy se postupně stále častěji věnoval i vážnějším tématům, jakými byly osudy údajných zbabělců, vztah amerických vojáků k obyčejným Korejcům nebo složitá politická situace.

Rogers se narodil 7. dubna 1933 v Birminghamu v Alabamě. Vystudoval historii na Princetonově univerzitě, pak se začal věnovat herecké kariéře. Zahrál si například také v pěti dílech seriálu To je vražda, napsala.

ČTK, Wikipedia Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme