Zemřela bývalá herečka Národního divadla Naděžda Gajerová. Bylo jí 88 let

Bývalá členka činohry Národního divadla v Praze Naděžda Gajerová zemřela v neděli ve věku 88 let. Diváci ji můžou znát z proslulých inscenací jako například Jejich den, Hamlet, Poprask na laguně, Naši furianti, Kočičí hra nebo Dům doni Bernardy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Naděžda Gajerová | Zdroj: ČTK

Gajerová se objevila i na stříbrném plátně. Hrála ve filmech Siréna (1947, režie Karel Steklý), Vyšší princip (1960, režie Jiří Krejčík) nebo Ať žije republika (1965, režie Karel Kachyňa). Provdala se za filmového režiséra Václava Gajera, který má na svém kontě například snímek Pod Jezevčí skálou. Po rozvodu s Gajerem si vzala hudebního skladatele Miloše Vacka.

Narodila se 11. března 1928 v Brně. Jako malá hrála v tamním Státním divadle v představeních určených dětem. Po válce přijala angažmá v Divadle bratří Mrštíků v Brně a v roce 1947 se rozhodla studovat herectví na brněnské konzervatoři. Od tohoto roku ale pracovala spíše ve filmařském průmyslu.

Herečka byla činná i literárně, pod jménem Naďa Mauerová vydala několik dětských próz. Čtenářům se líbila především její kniha pohádek Děvčátko s koťaty. Naděžda Gajerová získala v roce 1997 hereckou cenu Senior Prix.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme