Život a dílo technického génia Steva Jobse připomene biografický film

Začátkem dubna přijde do severoamerických kin první z biografických filmů o spoluzakladateli počítačové firmy Apple Stevu Jobsovi. Předpremiéru snímku, nazvaného jednoduše Jobs, si ale diváci budou moci vychutnat už na konci ledna na filmovém festivalu nezávislých filmů Sundance.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Steve Jobs

Steve Jobs | Zdroj: ČTK

Kniha o životě Steva Jobse se stala bestsellerem a získala několik ocenění za knihu roku. Film je podobně ambiciózní. Scénář napsal oscarový scénárista Aaron Sordin, který stojí i za filmem o zrození Facebooku Sociální síť.

Steve Jobs nebyl jen výborný inovátor a šéf, ale také showman. Jeho prezentace nových produktů proto byly vždy událostí roku. Film zachycuje proměnu Jobse ze svéhlavého hipíka v technologického vizionáře.

Šéfa Applu, v současnosti nejdražší firmy na světě, ztvárnil ve filmu americký herec Ashton Kutcher. Ten je známý z romantických komedií nebo seriálu Dva a půl chlapa, nejvíce ho ale asi proslavilo manželství s herečkou Demi Moore.

Silvie Třeslínová, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme