Zlatého lva v Benátkách převezme režisér John Woo

Filmový festival v italských Benátkách ocení za celoživotní přínos světovému filmu slavného režiséra Johna Woo. Organizátoři festivalu mu vzdali poctu uvedením jeho filmu Killer z roku 1989, Woo ale představil i svou novinku Reign of Assasins.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Benátský filmový festival

Jak upozorňuje filmový publicista a spolupracovník Českého rozhlasu 3 - Vltava Michal Procházka, Wooovi se jako jednomu z mála asijských tvůrců podařilo prosadit se v Hollywoodu.

„John Woo je režisérem, jemuž se podařilo změnit podobu amerického thrilleru, ačkoli pocházel z Hongkongu, kde natáčel své první filmy, možná nejlepší, jako například Lepší zítřek nebo Killer,“ hodnotí Procházka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Filmový publicista Michal Procházka o režisérovi Johnovi Woo

„Přišel s úplně jiným střihem a s pojetím akčních scén, které nakonec na plátně vypadají jako baletní sekvence.“

Jedním z Wooových nejúspěšnějších hollywoodských snímků byl film Tváří v tvář s Nicolasem Cagem a Johnem Travoltou v hlavních rolích.

„Zajímavé je, že natáčel nejen v Hollywoodu, ale i v rámci čínského velkofilmu. Je autorem známého titulu Rudý útes,“ doplňuje Procházka.

Eva Rajlichová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme