Zlatou palmu získal rakouský režisér Michael Haneke za film Láska

Zlatou palmu z letošního filmového festivalu v Cannes si odnesl rakouský režisér Michael Haneke za snímek Láska. Ten pojednává o starším manželském páru, který se vyrovnává s nevyhnutelností blížící se smrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér Michael Haneke (uprostřed) s hlavními představiteli filmu Láska | Zdroj: Reuters

Hlavní mužskou roli si ve filmu ve svých jednaosmdesáti letech zahrál slavný francouzský herec Jean-Luis Trintignan. Partnerkou mu byla o čtyři roky starší Emanuelle Rivová.

Haneke už v Cannes zvítězil podruhé - před třemi lety uspěl jeho snímek Bílá stuha o tajemných událostech odehrávajících se před vypuknutím první světové války v jedné německé vesnici.

Cenu za nejlepší ženský herecký výkon si z Cannes odnášejí Rumunky Cosmina Strataová a Cristina Fluturová za film Dupa Dealuri (Za kopci). Za nejlepší mužský herecký výkon byl oceněn Dán Mads Mikkelsen, který hrál ve snímku Thomase Vinterberga Jagsen (Lov). Nejlepším režisérem byl vyhlášen Mexičan Carlos Reygadas za snímek Post Tenebras Lux.

Ondřej Himmer, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme