Zlatý glóbus za nejlepší film získal Argo, favorizovaný Lincoln neuspěl

V Los Angeles se udílely Zlaté glóby. Cenu za nejlepší film má překvapivě snímek Argo Bena Afflecka, který vyhrál i v kategorii nejlepší režie. Favorizovaný film Lincoln Stevena Spielberga nakonec ze sedmi nominací proměnil jen jedinou, za nejlepší hlavní mužskou roli pro Daniela Day-Lewise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Režisér vítezného filmu Argo Ben Affleck (vlevo) s producenty Grantem Heslovem (uprostřed) a Georgem Clooneym (vpravo) | Zdroj: Reuters

Argo určitě nikdo nepodceňoval. Ale málokdo asi čekal, že snímek o záchraně skupiny amerických diplomatů z revolučního Íránu získá v tvrdé konkurenci jak cenu v kategorii za nejlepší film, tak za režii.

Nejlepší herečkou je Jessica Chastein, která hrála hlavní roli ve filmu o zabití Usámy bin Ládina Zero Dark Thirty. Dva Zlaté glóby dala porota filmu Nespoutaný Django režiséra Quentina Tarantina.

„Mám dvě skupiny lidí, kterým bych chtěl poděkovat. Jsou to moji úžasní herci a pak moji přátelé, kterým čtu svoje texty, scénu po scéně. Vy ani nevíte, jak důležité to pro moji tvorbu je,“ řekl na pódiu Tarantino.

Přehrát

00:00 / 00:00

O cenách informoval zpravodaj ČRo ve Spojených státech vít Pohanka

Nejlepší původní filmovou písní je Skyfall britské zpěvačky Adele. Glóbus za nejlepší zahraniční film získala Láska německého režiséra Michaela Hanekeho.

Hvězdné publikum přišli pozdravit mimo jiné bývalý prezident Bill Clinton a Arnold Schwarzenegger. Právě on předal Zlatý glób za nejlepší zahraničí snímek krajanům z Rakouska za snímek Láska.

Moderátorky Tina Feyová a Amy Poehlerová se sice snažily, ale stály spíš v pozadí. Po třech letech intenzivní moderace a kousavých vtípků Brita Rickyho Gervaiseho se stal obřad uvolněnější.

Zlaté glóby se považují za jedno z hlavních vodítek pro oscary, které se budou udělovat už za necelý měsíc a půl.

Igor Maňour, Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme