Zlín ovládnou filmové postavičky, noc pak bude patřit trailerům

Předpremiéru dne dětí si dnes budou moci užít ve Zlíně. V rámci 52. filmového festivalu připravila Česká televize na místním náměstí Míru vystoupení řady populárních postaviček a osobností - od Krtečka až po hvězdy pohádky Tajemství staré bambitky s Tomášem Klusem. Večer je pak v plánu unikátní přehlídka filmových trailerů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obří Krteček s redaktory Věrou Štechrovou a Františkem Lutonským a zvukovým mistrem Ondřejem Kalousem | Foto: Vladimír Kroc

Dnes se ve Zlíně koná dětský den České televize.

Zlínské náměstí Míru tak ovládnou postavičky jako Krteček, Rákosníček nebo Křemílek s Vochomůrkou. Přijedou i hrdinové nové pohádky Tajemství staré bambitky v čele s Tomášem Klusem, která se bude promítat ve Zlíně dnes dopoledne.

Mezi další projekce na Zlín film festivalu pak zařadili pořadatelé klasiku jako Krkonošské pohádky. Z moderních jsou pak na programu nové zpracování Toma Sawyera či moderní pohádka Micimutr.

Dnes se uskuteční také netradiční a světově unikátní filmová přehlídka. Ve 21 hodin začne noc trailerů. Pořadatelům festivalu se podařilo dát dohromady stovky filmových upoutávek.

„Zejména mladým je určena akce Trailer Night, což je noc filmových trailerů od 21 hodin v kavárně Blok 12 v bývalém Baťově továrním areálu. Film se prodává prostřednictvím traileru, kde je film prezentovaný v rámci několika desítek vteřin a je to vlastně také filmařská disciplína,“ zve Martin Pášma z organizačního týmu festivalu.

Marína Dvořáková, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme