Zombieland občas neví, zda je chlap, nebo srab

Zombieland záhy po svém vstupu do amerických kin vzkřísil vášeň publika pro pochodující nebožtíky. Mohlo se zdát, že zombíkům definitivně odzvonila hrana Snyderovým úspěšným snímkem Úsvit mrtvých, nicméně debutant Ruben Fleischer významně křísl rýčem do živého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z filmu: Zombieland | Foto: Falcon

Jeho rozpustilá fúze nechutných propriet filmů o světě, kde mrtví ožívají a jankovité komedie pro teenagery, jasně naznačuje, že nebožtíkům zase svítá na časy hojnosti.

NECHCETE ČÍST? POSLECHNĚTE SI CELOU RECENZI!

Přehrát

00:00 / 00:00

Zombieland občas neví, zda je chlap, nebo srab

Ono se vlastně není moc co divit. Fleischerův Zombieland je perfektně opečovaný produkt, z něhož netrčí hnilobné cáry a nevychází nelibý zápach. Naopak, je to upravený a sebevědomý fešák, který si jde pevně za svým. Stylově si pohrává s žánrovými proprietami, osvěžuje je nadhledem, nápaditým vizuálním řešením a zábavnými postavami. Zejména Woody Harrelson v roli labilního jižanského balíka, pro nějž je odstřel nemrtvých životní poslání, zajišťuje vyprávění solidní drive. Jeho protipól, dospívající nešika v podání Jesse Eisenberga, má oslovit mladší publikum a sblížit Zombieland s nároky poněkud tuctové akční komedie.

Z filmu: Zombieland | Foto: Falcon

Zombieland se zpočátku úspěšně veze na šťastné parodické notě. Parádně graduje kameo výstupem Billa Murrayho, který ovládne svým poťouchlým šklebem dění během pár vteřin. Po jeho odchodu však ve Fleischerově filmu zavládne chaotická snaha dosud poněkud překotné vršení skvělých gagů vypointovat. A tak dojde na otravná klišé o záchraně milované dívky a zjištění, že v zemi plné hnijících bezmozků je tím nejpodstatnějším rodina. Úplně se vytratí radostný zápal a nápaditá aktualizace estetiky zombie hororů. A tak se do skvělé zábavy, která mužně páchne potem a starými fuseklemi, začínají vkrádat vlezlé podtóny laciných parfémů.

Ruben Fleischer svým výtvorem nepochybně nepotěší milovníky klasik Johna Romera. Fandy černého humoru, parodie a sebeironie nejprve nasytí, aby jim posléze vypláchl žaludek přeslazenou limonádou, určenou pro řadové americké konzumenty. Být vtipný a zároveň trendy prostě v Zombielandu nejde dohromady. Po úvodních hodech by člověk během zpackaného finále nejraději praštil tvůrce po hlavě bendžem.

Z filmu: Zombieland | Foto: Falcon

Hodnocení: 70%

ČRo Radio Wave Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme