Zůstane to mezi námi má v Karlových Varech svou premiéru

Co dobrého může člověku přinést nevěra, i o tom vypráví další karlovarský soutěžní snímek Zůstane to mezi námi, který má v Karlových Varech premiéru dnes večer. Tragikomické drama ze současného Záhřebu postupně transformuje požitky a družnost v pohrdání a samotu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zůstane to mezi námi | Foto: MFF KV

Vztahová mozaika může být pro některé komediálně odlehčená, jak ale říká režisér Rajko Grlič, zanechává v divákovi i trpkost, která postavy obklopuje.

„Ten film jsme chtěli udělat, aby se na něj člověk koukal, jakoby pil šampáňo, po kterém mu zůstane trochu špatně od žaludku. A ten smích pomůže, aby vypil to všechno, co se mezi těmi lidmi stane,“ uvedl Rajko Grlič.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rajko Grlič o balkánské koprodukci.mp3

V katolickém Chorvatsku film vyvolal skandál, kterého producenti filmu využili i k propagaci snímku. Zůstane to mezi námi je koprodukční film Srbů, Slovinců a právě Chorvatů. Podle režiséra začíná být koprodukce na Balkáně běžnou záležitostí.

„Můj minulý film byla první koprodukce všech zemí, známých jako Jugoslávie. Těchto šest států dalo dohromady peníze pro film, což byla první věc, kterou udělaly po válce,“ řekl Rajko Grlič.

Dodal, že tyto státy mají společnou kulturu, minulost a jazyk, a proto musejí pracovat společně.

Martina Hanáčková, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme