Aa = breakcore-punkový rytmický vzorec

Hluk, rock'n'roll a elektronika. To jsou postupy, které v poslední době vyznává čím dál tím víc protagonistů. Pokud mám vyzdvihnout dva nejkřiklavější příklady, vzpomeňme na úspěch Health nebo A Place To Bury Strangers. V dnešním příspěvku vám krátce přestavím kapelu, která miluje všechny tyto elementy a dokáže z nich vyšlehat zajímavé novotvary.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aa | Foto: Press kit
Přehrát

00:00 / 00:00

Aa = breakcore-punkový rytmický vzorec

Nevím, jestli zvolení jména Aa bylo v době internetu tím nejšťastnějším řešením. Brooklynská parta složená z Johna, Joshe, Aarona a dalších přátel si je tohoto hendikepu vědoma, a tak se při různých příležitostech nechává nazývat Big A Little a. Internetové zdroje uvádí, že se jedná o taneční kapelu z Brooklynu. Kdo si ale poslechne jakoukoliv jejich nahrávku, ihned pochopí, že přiřazovat Aa k Telepathe a spol. by byla velká chyba.

Aa (live) | Foto: Daniel Arnold

Pánové mají své taneční shluky postavené na matematických vzorcích několika bicích souprav, levné elektronice a řvaných vokálech. Jak v recenzi, jejich doposavad jediné dlouhohrající desky gAame na portálu Freemusic.cz, poznamenal Pavel Sajfert: "Aa zní, jako když si parta vyšinutých punkerů uspořádá rave party nebo jako když se ti samí punkeři vloupají do zkušebny elektronické kapely a rozjedou apokalyptický jam." Skupina jde pokaždé rovnou k věci, takže jejich skladby mají v průměru dvouminutovou stopáž a teprve na konci krátké desky zjistíte, že absence kytary nejenže nevadí, ale naopak Američany odlišuje od dalších nátlakových formací.

Pokud se podíváte na záznamy živých vystoupení Aa, které jsou evidentně tím pravým místem na seznámení se s kapelou, většinou sledujete živou spontánní party, která vypadá jako podivná postmoderní verze tradičních brazilských batucadových orchestrů. Jen místo vášnivé samby na pláži zobrazují Aa postmoderní vystřízlivění a odpor vůči všeobjímající realitě.
Aa bojují proti šedi všednosti hlukem a rytmy v zaprášených tmavých koutech jakékoliv metropole. A svou zaníceností mají dar oslovovat jiné.

Aa (live) | Foto: Andrew Wan

O tom se ostatně můžete přesvědčit sami a to na jejich pražském koncertu 11. prosince na strahovské Sedmičce.

Pavel Zelinka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme