Americká kapela Faith No More splatila dluh festivalu Rock for People

Faith no more ovládli Rock for People. Legendární americká kapela zahrála v královéhradeckém Festival parku v pátek pozdě večer. Po třech letech se vrátila na místu činu. V roce 2012 totiž její koncert překazil orkán, který poznamenal celý tehdejší ročník. Možná i o to víc se Faith No More na Rock for People těšili, jak řekli členové kapely Českému rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapela Faith No More na královéhradeckém Rock for People | Zdroj: ČTK

„Byla to vůbec nejintenzivnější bouřka, jakou jsem kdy viděl.“ „Ano, stage se úplně houpala, pamatuju si na to. Byla to hrůza. Byl jsem strašně překvapený a hlavně vyděšený,“ naráželi Roddy Bottum a Billy Gould na bouři před třemi lety.

Ihned po zrušeném koncertu se snažili v Česku o náhradní termín. Vyšlo to až teď.

„Tohle je dobrý den pro náš návrat. Moc se těšíme. A hlavně - počasí se s tím předchozím nedá vůbec srovnat,“ dodal Billy Gould.

Přehrát

00:00 / 00:00

Legendární americká kapela Faith No More se vrátila na královéhradecký Roc for People. Natáčel s nimi Martin Pařízek

Kapele tleskaly tisíce fanoušků všech generací. Právě Faith No More byli pro mnohé největším lákadlem letošního ročníku, tak jako například pro studentku Vendulu:

„Přijeli jsme ze Zlína se sestřenkou a kamarády. Už jsme tady podruhé a strašně se nám tady líbí. Přijeli jsme hlavně na Faith No More, protože je máme strašně rádi a rádi si je poslechneme.“

Legendární kapela, která vznikla před více než 30 lety v San Franciscu, zahrála jak známé hity, tak i novinky z CD Sol Invictus, které vydala po osmnáctileté pauze letos v květnu.

„Když se na to dívám zpětně, je vlastně dobře, že nevystoupili tenkrát a jsou tady letos, protože mají v zádech super desku, kterou letos vydali. Je ještě čerstvá, ale mnozí recenzenti se shodují, že o desce roku je téměř rozhodnuto,“ říká spoluzakladatel a hlavní organizátor festivalu Michal Thomes.

Dnes na festivalu Rock for People vystoupí například britská kapela Bastille nebo Vojtěch Dyk s B-Side bandem.

Kapela Faith No More na královéhradeckém Rock for People | Foto: Martin Pařízek

Ondřej Vaňura Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme