Americká superhvězda Tina Turner chce švýcarské občanství

Americká rocková zpěvačka Tina Turnerová požádala ve Švýcarsku o tamní pas. Turnerová žije ve Švýcarsku už 20 let. Po zatím posledním koncertním turné v roce 2009 se v alpské zemi skryla před veřejným životem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tina Turner a Eric Clapton | Foto: Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic

Tina Turner se do Švýcarska přestěhovala za svým druhým manželem, hudebním manažerem Erwinem Bachem. Ve svém domě v obci Küsnacht u Curyšského jezera se údajně cítí jako doma a nedokáže si představit lepší místo pro život. Také proto na místním městském úřadě požádala o občanství.

Švýcarský pas 73letá Turnerová nejspíše bez problémů dostane. Mluví plynně německy a k zemi si vypěstovala opravdový vztah. Švýcarkou by se tak mohla stát během půl roku. Ani po získání švýcarského občanství se přitom nebude muset vzdát amerického pasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O žádosti Tiny Turner mluvila ve Stalo se dnes Sylvie Třeslínová

Některým fanouškům americké hvězdy je jejího odchodu líto. Většina jí to ale na diskuzích na internetu přeje. Rocková diva, která prodala přes 200 miliónů nahrávek, má podle nich právo si důchod užít tam, kde se cítí dobře.

V poslední době nejde v showbyznysu o první změnu občanství. Francouzský herec Gérard Depardieu nedávno dostal ruský pas po rozepři s prezidentem Françoisem Hollandem ohledně placení milionářské daně.

Stejným krokem pohrozila také herečka Brigitte Bardot, které se nelíbí, že se lyonská zoo rozhodla usmrtit dva nemocné slony.

Igor Maňour, Helena Šulcová, Silvie Třeslínová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme