Americkou Filadelfii dnes čeká výjimečný koncert

Slavná americká soulová zpěvačka Aretha Franklinová vystoupí ve Filadelfii na výjimečném koncertě. Na klavír ji bude doprovázet bývalá republikánská ministryně zahraničí Condoleeza Riceová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Condoleeza Riceová

Aretha Franklinová jako hlavní magnet asi nepřekvapí. Ale doprovod Condoleezy Riceové budí zaslouženou pozornost.

„Ona vyrůstala v rodině pastora, na klavír hrála od tří let. Poději navštěvovala v Coloradu hudební školu a ještě v patnácti měla v plánu se věnovat kariéře profesionální klavíristky. Pak si to ale rozmyslela a dala se na studia zahraniční politiky. Učitelem, který ji nejvíce ovlivnil, byl český emigrant Josef Korbel, otec Madeline Albrightové,“ přiblížil v Ranním Radiožurnálu zpravodaj v USA Vít Pohanka.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výjimečném koncertu informoval v Ranním Radiožurnálu zpravodaj ČRo v USA Vít Pohanka.

Jak dále uvedl, Condoleeza Riceová dodnes občas koncertuje s komorními orchestry. „Ještě jako šéfka americké diplomacie jednou dokonce hrála pro britskou královnu Alžbětu II.,“ dodal.

Výtěžek z dobročinného koncertu Arethy Franklinové, která je známá podporou demokratického prezidenta Baracka Obamy a Condoleezy Riceové a je přesvědčenou republikánkou, půjde na pomoc chudým dětem ve velkoměstech.

Vít Pohanka, Katka Brezovská, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme