Američtí rockeři The Gaslight Anthem v Praze

V pondělí 16. srpna zahrají v pražském Kulturním centru Vltavská američtí rockeři The Gaslight Anthem, kteří patří mezi oblíbence zámořské kritiky i fanoušků. Poslechněte si pozvánku na první tuzemské vystoupení těchto kytarových romantiků, kterou pro vás připravil Robert Candra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Gaslight Anthem | Foto: Ashley Maile

The Gaslight Anthem přivezou do Prahy svou aktuální třetí desku American Slang, která vyšla před měsícem u labelu SideOneDummy. Vzhledem k tomu, že u nás zahrají poprvé, se dá ale čekat, že dojde i na předcházející alba Sink or Swim a The ´59 Sound. Kvarteto z newjerseyského New Brunswicku rozvíjí tradici mainstreamového rock´n´rollu v duchu takzvaného „Jersey Shore" soundu. Ten kombinuje předbeatleasovský rock se soulovými kořeny a v případě The Gaslight Anthem je opepřen punkovými náznaky. Nepřeslechnutelnou inspirací je tu taky starší tvorba Bruce Springsteena nebo The Clash.

Přehrát

00:00 / 00:00

Američtí rockeři The Gaslight Anthem v PrazeThe Gaslight Anthem jsou poněkud překvapivými miláčky hlavně amerického hudebního tisku. Během pěti let existence si získali neutuchající přízeň kritiků. Přestože hrají v zásadě velmi neprogresivní, formálně nevýbojnou hudbu, píše se o nich jako o generační kapele a jejich desky jsou označovány za svého druhu zásadní výpovědi. Časopisy jako Rolling Stone se rozplývají nad stadionovitými hitovkami, ale například i továrna na hype, tedy server Pitchfork, o jejich druhé desce hovořil jako o vyslyšených motlitbách milovníků retro-punku.

The Gaslight Anthem | Foto: Press kit

Pokud patříte mezi vyznavače tradiční linie upřímného, citlivého amerického rokenrolu, The Gaslight Anthem jsou připraveni vám nabídnout srdce na dlani - 16. srpna v Kulturním centru Vltavská.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme