Aneta Langerová vyráží na turné se smyčcovým triem a pianistou

Aneta Langerová se vydala na turné vyzkoušet novou podobu skladeb ze svého repertoáru. Dostala chuť zazpívat si jen v akustických aranžích, v komornějším prostředí a za doprovodu smyčcového tria a klasických hudebníků. Turné zahrnuje jen pár měst a také proto se jmenuje Pár míst.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Aneta Langerová | Foto: Jan Sklenář

„Přeju si to už hrozně dlouho, přemýšlím nad tím už čtyři roky, že bych chtěla jednou vyjet právě v takovém akustickém složení a aranžích po menších koncertech. Pořád jsem to odsouvala a říkala si, že jsou důležitější věci, ale pořád to ve mně leží. A chtěla jsem, abych už to sprovodila z té hlavy a zrealizovala, takže to se teď děje,“ říká zpěvačka.

Na koncertní sérii zazní v nových úpravách písně Vzpomínka z posledního alba Sen, Vysoké napětí, Malá mořská víla i písně, které Aneta Langerová na koncertech tak často nehraje – třeba Poplach a Němá. Nebudou chybět hity jako V bezvětří, Voda živá nebo Hříšná těla, křídla motýlí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek k turné Anety Langerové připravila Jitka Benešová

„Smyčcové trio, které se skládá z výborných muzikantů z FOKu, SOČRu – violista Vladan Maliniak, houslistka Veronika Vališová, která s námi jezdí i normálně s kapelou. Nebo je tam Dorka Barová, která má duo dvou violoncellistek Tara Fuki, což je úžasná muzika, na kterou jsem chodila sama jako fanoušek. A samozřejmě můj klavírista Jakub Zitko, který udělal většinu práce na těchto aranžích,“ prozrazuje Langerová.

Jako hosta si Aneta pozvala letošní andělský objev roku, skupinu Republic of Two, která letos vydala nové album The End of War.

Jitka Benešová, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme