Audiovizuální festival Lunchmeat: vydatná konzerva obrazu a zvuku

Koncept multimediálního Lunchmeat festivalu je jasný: hudebník a vizualista v organickém spojení, obraz a zvuk jako rovnocenné jednotky. Festival, který se ve dnech 9.-13. března odehraje v pražských prostorách Meetfactory a NoD Roxy, si vytyčil za úkol ohledávat nové směry na poli elektronické hudby a vizuálního umění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lunchmeat festival | Foto: Press kit

Hlavním bodem programu bude spolupráce amerického producenta Nosaj Thing s francouzským vizualistou Romainem Tardym alias Aalto. Aalto, člen AntiVJ týmu, přijede do Prahy dva týdny před festivalem, aby vytvořil speciální světelný stage-design a vizualizace určené pouze pro toto společné vystoupení.

Výrazný losangeleský elektronik Nosaj Thing, který hladce přechází mezi tanečním potenciálem a nostalgií uvnitř jediné skladby, staví zejména na táhlých syntezátorových vrstvách. Na své loňské debutové desce Drift dokázal spojit srdceryvné klávesy s kulometným beatem a navrch přidat vokály především v podobě mručivých, sténavých, husí kůži nahánějících samplů.

Nosaj Thing | Foto: Press kit

Mezi další pozvané umělce patří například jedna z mála zástupkyň dubstepového žánru Ikonika, jejíž neobvykle vystavěné instrumentálky se opírají hlavně o melodické syntezátory a melancholické subbasy. Obě hlavní hvězdy Lunchmeat festivalu tak spojuje něco, co jde mimo žánry: Nosaj Thing i Ikonika dělají muziku současně hutnou i jemnou, ponurou a vřelou zároveň.

Očekávání budí také vystoupení polského umělce Miroslawa Matyasika, který si říká C. H. District. Jeho jemný drone a artificiální smyčce podpírají abstraktní, ale kontrolované beaty, které míří tu k technu a onde třeba akademičtějšímu breakbeatu. Už před časem se spřáhl s VJem Comankhem, taktéž Polákem, který doprovází jeho sety vizualizacemi, v nichž využívá konkrétních mixovaných shotů z filmů a seriálů.

C. H. District | Foto: Press kit

Speciální část festivalu bude tvořit prezentace významných španělských hudebně-vizuálních projektů: Spanish showcase. Všichni zúčastnění pak předvedou své umění také po teoretické stránce - v přednáškách, a někteří z nich povedou i workshopy pro zájemce z řad diváků. V neposlední řadě festival přinese množství filmových projekcí korespondujících s tématikou moderní elektronické hudby a nových médií. Nenechte se proto pobízet: kvalitními jmény okořeněná audiovizuální směs jménem Lunchmeat festival vám jistě půjde pod nos.

Aleš Stuchlý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme